SPA & Güzellik Merkezi

image description
image description

TERAPİLER

SICAK  TAŞ  MEDICAL  TEDAVİ   MASAJI

Sıcak Taş Masajı , ısıyı uzun süre muhafaza etme özelliği olan volkanik taşlar kullanılarak uygulanan bir masaj tekniğidir. Bu masaj tıpkı el masajında olduğu gibi çok keyifli ve rahatlatıcı olmakla beraber, kullanılan taşların özelliğinden dolayı vücudunuzu negatif enerjiden arındıracaktır. Bu uygulamada lav taşları özellikle ısıyı iyi tuttuğu ve geç soğuduğu için tercih edilmektedir. Özellikle kaslar üzerinde termoterapi etkisi sağlayan sıcak taşlar vasıtası ile vücuda nüfuz eden ısı kan dolaşımını hızlandırdığından dolayı, hücrelerin daha fazla oksijen ile temesa geçmesini, bunun sonucunda da metabolizmanın hızlanmasını sağlar.

Sıcak taşlarla yapılan bu bakımlar ayrıca:

 • Başağrısı
 • Stres
 • Uykusuzluk
 • Regl dönemi sancıları
 • Dolaşımın hızlanması
 • Toksinlerin atılması
 • Metabolizmanın hızlanması
 • Gerginlik
 • Omuz-bel-sırt ağrıları
 • Yorgunluk
 • Eklem rahatsızlıkları
 • Sindirim ve solunum problemleri
 • Dolaşım sistemi üzerinde de olumlu etkileri vardır.

 

SIGNATURE AKRA MASAJI (RUHSAL DETOKS)

Renkli Cakra  taşlarla yapılan düzenli bakımlar vücudumuzda şakra adı verilen enerji merkezlerini uyararak bedenimizi negatif enerjiden arındırır, ruh ve beden enerjisini yeniler ve çok ciddi bir şekilde ruhsal, zihinsel ve fiziksel anlamda rahatlama sağlar.

Vucudun ve Ruhun sagligini tam olarak Dengeye ve Maksimum duzene getirebilecek tek sey Cakra calismalaridir.

Bedene enerji giriş kapıları olan bu merkezlerin, dengeli bir şekilde çalışmaları gerekir ki,  beden sağlığını devam ettirebilsin.  Beden sağlığı  dengede olan biri, zihinsel, duygusal ve ruhsal anlamda da  Dengede olmuş olur. Her çakrayla  bağlantılı Taş vardır. Kişi  hasta olduğunda bedendeki enerji akışı  Bloke olmuş demektir. O  bölgeye enerji aktaran çakradaki blokajı gidermek ve dengelemek için o çakraya en uygun Taş Kullanılır

 

SAYEBAN CHI NEI TSANG RITUEL MASAJI

chi;tsang enerji enformasyonu    nei-tsan; ic organlar  anlamina geliyor. chi nei tsang ; ic organlarin enerjisi ile calismasi olarak tanimlanir. Uzakdoğu felsefesine göre, vücuttaki tüm stres, gerginlik ve negatif duygular karın bölgesinde birikir. bu bölgedeki tıkanıklık vücuttaki tüm enerjiyi bloke eder, iç organları zayıflatarak kişinin tüm gücünü ve canlılığını azaltır.

chi nei tsang  kabızlık, karın bölgesinde oluşan şişlik ve gaz gibi sindirim problemleri için tavsiye edilir. bağırsakların çalışmasını ve toksinlerin atımını kolaylaştırır.

Uygulamada  buz ve tuz kullanilir. 

 

AYURVEDA MASAJI

Ayurveda masajı, kullanılan özel hafif sıcak yağlar sayesinde ağrıları ve tutulmaları giderir. Lenf sistemindeki dolaşımı canlandırır ve güçlendirir. Yaşam gücünün artması için bedeni temizler.Ayurveda masajında kullanılan yağlar, besleyici ve detoks etkisine sahiptir. Yani arındırıcıdır. Bu da derinin daha canlı ve yumuşak olmasını sağlarken aynı zamanda yaşlanmayı önler. Ayrıca ayurveda masajı stresi azaltarak fiziksel rahatlığın yanında zihinsel huzur da verir. Vücudu,ruhu ve zihni olağanüstü rahatlatan bu uygulama sırasında özel ayurvedik yağlarla kişinin bünyesine uygun komple vücut masajı yapılmaktadır. Bu geleneksel masaj,organizmada bulunan enerji kanallarını uyararak kan dolaşımını ve enerji akımını harekete geçirir,vücudun savunma mekanizmalarını güçlendirir ve zararlı maddelerin vücuttan atılmasını kolaylaştırır.

AROMA TRAPI MASAJI

Aromatik Vucut Masaji, cilt yapisina uygun aromatik yaglar kullanilarak yapilan son derece keyifli , zihinsel ,ruhsal ve bedensel anlamda rahatlamanizi saglayacak bir uygulamadir. Masaj dolasimi hizlandirici ve toksin atici etkisiyle cildiniz canlanacak ve sıkılasacaktir.

ISVEC  MASAJI

İsveç masajı, ABD'deki en popüler masaj türüdür. Zihinsel ve fiziksel sağlığı düzenlemek üzere kasların yüzeydeki katlarına etki eder; elleri, ön kolu ve dirsekleri kullanmayı içerir. Eklemlerin aktif ve pasif hareketleri ise masajın başka bir kısmıdır.

 

KLASIK   MASAJ

Klasik Masaj Sert VuruşlarOvma ve Dairesel hareketlerin vücuda kısmen yada tamamen uygulanması sonucu ortaya çıkan masaj şeklidir. Klasik Masaj, Spor Masajı olarakda bilinmektedir. Sporcuların fiziksel gelişmelerindede uygulanmaktadır. Klasik Masaj Bir diğer adıyla Spor Masajı Vücuda doğru uygulanması halinde Tansiyonu düzenler, Ağrıyan kasları yumuşatmada yardımcı olur ve Kan dolaşımını hızlandırır, Ve Vücutta rahatlamahissi meydana getirir. Klasik Masaj vücuttakidokuları ve hücreleri canlandırarak kişinin yorgunluk ve streslerinden kurtulmasına yardımcı olur.

RELAX MASAJI

Adale ağrıları ve strese karşı etkili, rahatlatıcı, dinlendirici, gevşetici bir masajdır. Yavaş ve fazla baskı uygulamadan tüm vücuda yapılır, rahatlamak isteyen kişilerin vazgeçilmez tercihidir   

 

ANTI STRES

Anti stres masaji yavas ve ritmik yapilan bir masaj tipidir.Kaslari gevsetici rahatlatici etkisi vardir.Anti stres masaji yuz,boyun,sirt ve ayak tabanini kapsiyor ,gerilimi etkin olarak gideriyor.

 

BALI MASAJI

Endonezya'nın Bali bölgesine özgü bir masajdır. Vücuttaki enerji noktaları üzerinde yapılan etkili baskılar, yumuşak vuruşlar ve gerekli gerinme hareketleriyle yüzeydeki kas dokusunu geçerek çok daha derinlerine kadar etki eder.     

 

LENF DRENAJ

Lenfödem (fil hastalığı) lenfatik sıvının hücreler arası dokuda birikerek, çoğunlukla kollarda veya bacaklarda, bazen gövdede şişkinlik yapmasıdır. Hücreler arasında bulunan sıvılar süzülerek kana karışır. Lenf düğümlerinin açılmasıyla vücutta oluşan toksin ve ödemlerin venöz kanalları yardımlarıyla lenf düğümlerine,düşük şiddetli manüplasyonlarla taşınması için yapılan bir masajdır.
Lenfatik drenaj, fiziksel tedavide uygulanan özel bir masaj tekniğidir. Bu masaj tekniğinde çok hafif bir baskı uygulanır ve deri üstündeki hareket, lenf bezlerine doğru yapılır. İzlenen yön ve kullanılan baskı çok önemlidir. Seans, eğer tek bir bölge üzerinde çalışılıyorsa 30 dakika, tüm vücut üzerinde çalışılıyorsa 2 saat kadar sürebilir. Bu süreler terapistin uyguladığı programa göre değişiklik gösterebilir.

 

HOT STONE  MASAJ

Sıcak Taş Terapisi ısıtılmış taşların kullanılmasıyla vücuda yapılan bir masaj şeklidir. Masaj sıcak taşlar kullanılarak yapılır.        Sıcak taş terapisi ilk ve en önemli işi , kan dolaşımını hızlandırmaktir.   Lav yani volkanik kökenli taşlarından oluşan sıcak masaj taşları  ısıyı emerek sıcak kalabilen ve ısıyı vücuda aktarabilen en etkili yollardan bir tanesidir.. Taşlardan emilen ısı kan dolaşımını artırır ve hücrelere daha çok kan hücresinin iletilmesine yardımcı olur. Ayrıca taşlar gerginliği azaltmak için de stratejik enerji noktalarına yerleştirilir. Bu tedavi vücuttan toksinleri atarak, lenf sistemine iyi gelen rahatlamayı ve derin dolaşımı sağlar.

 

KLEOPATRA MASAJI

Kleopatra Masajı, süt ve bal karışımı ile yumuşak hareketlerle uygulanan, rahatlatıcı bir masaj tekniğidir. Masaj öncesi kişi, kısa süreli ama yoğun bir şekilde terletilir. Bu yöntemle 
vücuttaki toksinlerin dışarı atılması ve kan dolaşımının dengelenmesi hedeflenmektedir. Terlemenin ardından özel olarak hazırlanan bal ve süt karışımı vücuda 
yavaşça uygulanır. Tüm vücuda uygulanan bu masaj sırasında kullanılan bal ve süt, yapılarında bulunan doğal mineral ve enzimler sayesinde küratif etki yaratarak kireçlenmeyi önlemektedir. Kan dolaşımını hızlandırmak, gözenekleri açmak, toksinleri atmak ve ağrıları azaltmak gibi pozitif etkileri bulunan bu uygulama, aynı zamanda, vitamin desteği ile cildi besleyerek pürüzsüzleştirir.

 

REFLEKSOLOJI  MASAJI

Genel anlamda vücutta biriken negatif enerji ve gerginlik hissinin doğrudan ayak altına yapılan masaj ile yok edilmesi olarak tanımlanmaktadır. Ayak tabanında bulunan reflex noktalarının her birinin, vücut içerisinde yer alan belli bir iç organı temsil ettiği varsayılmaktadır. Uyarılan bu refleks noktaları sayesinde kaybedilen enerjinin geri kazanılması, kan dolaşımının dengeye sokularak yorgunluk hissinin giderilmesi hedeflenir. Bu prensip uyarınca; mide bağırsak, kalp hastalıkları ile sinir sıkısması gibi nörolojik semptonların önlenmesinde yardımcı tedavi olarak tavsiye edilir.

 

HINT BAS MASAJI

Indian Champisage adıyla da tanınan Hint Kafa Masajı; omuzlar, kollar, boyun, saç dipleri, yüz ve kulak masajıyla enerji dengeleme hareketlerini birleştirir. Batıda 1980’li yılların başında Narendra Mehta tarafından geliştirilen teknik kökenini,Hindistan’da 1000 yıldan uzun zamandır uygulanan geleneksel Champi (kafa masajı)’den alır. Ağrı ve sızılar, stres semptomları, uykusuzluk ve hatta saç dökülmesi problemlerine yardımcı olduğu bilinen terapinin rahatlatıcı ve yatıştırıcı etkisi kuvvetlidir.

 

LOKAL MASAJ

Bu masaj misafirimizin talebi doğrultusun da,   Baş - boyun, ense - omuz - sırt, sırt - bel, kol ve bacak gibi bölgelere yapılan ve genellikle bölgesel sorun olan bölgeye yönelik masaj uygulamasıdır.

 

 

VÜCUT BAKIMLARI

YOSUN TERAPI

Yosun masajı, selülit gidermede ve sıkılaştırmada oldukça etkili olan en eski doğal yöntemlerden biri. Yosun sayesinde vücuttaki toksinler atılıyor ve oksijen alımı kolaylaşarak dolaşım daha düzenli hale geliyor, içeriğindeki zengin vitamin ve minareler sayesinde selülitli bölgedeki yağları çözücü ve yenileyici etkisi vardır.Derideki baktrileri oldurerek yaslanmayi durdurur.

KESE  KÖPÜK  MASAJI

Vücuttaki gözeneklerin açılmasını sağlar, ölü derinin atılmasını ve derinlemesine temizlik sağlar.

KÖPÜK

Geleneksel Türk hamamında kese ile deri üzerinde ölü hücrelerin atılarak deri gözeneklerinin açılması ve derinin rahat solunum yapmasını sağlamak ardından yapılan köpük masajı ile de kasların gevşetilmesi ve toksinlerin atılması için yapılan özgün ve mistik bir bakımdır.

BALLI  MASKELI  KESE  KÖPÜK

Vücudumuzun salgılamış olduğu ter yüksek miktarda toksin atık içerir. Kötü vücut kokusu ve yapışkan ter, bedendeki yoğun toksinlerin işaretidir. Hamam içerisinde yapılan kese zararlı toksinlerin vücuttan atımı sağlanır. Cilt üzerindeki ölü derinin alınması sonucu gözenekler açılır, cilt canlılık ve parlaklık kazanır

 

CİLT BAKIM RİTÜELLERİ

KLASİK CİLT BAKIMI: Cildinizin derinlemesine temizlenmesinin amaçlandığı bakımda gözenekler siyah nokta ve yağ butonlarından arındırılıyor, sıkılaştırıcı ve canlandırıcı maskeler sürüldükten sonra cilt masajı yapılıyor. Klasik cilt bakımıyla cildinizi sağlıklı bir görünüme kavuşturur.

 

YOĞUN NEM BAKIMI:  Evresel faktörler, beslenme gibi birçok neden ciltte nem kaybına sebep olur. Buda kuru, mat ve kuruluktan kaynaklanan kırışıklık görünümüne neden  olur. Cilt için en temel ihtiyaç nemdir. Bu özel bakımlarda cilde kaybettiği nemi geri kazandıran, canlı, yumuşak ipeksi bir cilt görünümü sağlayan özel ürünler ile uygulama yapılmaktadır

 

ANTİ AGİNG SEA MİNERAL THEATMENT:  Yeni jenerasyon anti-aging sistemi ile ilk seanstan itibaren pürüzsüzleştirme, doldurma ve toparlama etkisini görebilirsiniz. Collagen üretimini düzenler ve yoğun anti- aging bakımı ile cildin nem ihtiyacını karşılar ve elastikiyetini sağlar.

 

SİLİCİUM SUPER LİFTİNG FACİAL:  Derinleşmiş çizgilerde dokuyu düzenleyerek pürüzsüz bir görünüm sağlar. Elastikiyeti artırarak yüz kontörünün toparlanmasını sağlar.